[x] KAPAT

Lojistik Alanda Ahşap Kutu

Lojistik Alanda Ahşap Kutu

Lojistik Alanda Ahşap Kutu

Nakliye ve lojistik operasyonları sırasında paketlenmiş tüm ürünler için maksimum koruma sağlayan, her türlü ahşap ambalajın istenen içeriğin ağırlığına ve boyutuna göre üretilmesi gerekir. Tamamen kapalı ve çok dayanıklı olan kontrplak veya kare kenarlı ahşap kutular, mallarınızın maksimum korunmasını garanti eder.

Modüler üretim tesislerinde üretilen bu kutular en kaliteli malzemeler ve üstün teknikler kullanılarak yüksek hassasiyetle üretilmektedir. Bu ahşap kutular çeşitli eşyaları depolamak ve taşımak için kullanılır. Ürünleriniz için özel ahşap kutu üretimi, ürününüzü güvende tutmanın önemli bir yoludur. Ürünü başarıyla yükleyebilmek ve taşıyabilmek için uygun ahşap kutu seçilebilir.

Ahşap Kutu Kullanımı 
Endüstriyel ahşap kutular, kırılgan ve ağır ürünleri ek koruma ile taşımak ve saklamak için kullanılan sert konteynerlerdir. Endüstriyel ahşap kutular, anormal boyuttaki ürünlerin standart formatlarda paketlenemediği uygulamalarda kullanılır. Endüstriyel ahşap kutuların popülerliği, plastik kasalara alternatif olması sayesinde hızla artmaktadır. Ahşap kutular lojistik ve nakliye endüstrisinin sürdürülebilir ambalaj ihtiyacını karşılamaktadır. Ahşap kutu imalatçıları, kutu imalatında büyük ölçüde yönetmeliklere ve standartlara bağlıdır. Üreticiler daha az yer kaplayan ve daha fazla hacim depolayan kutular geliştirmeye çalışıyor.

Ahşap Kutuların Özellikleri

Bu kutuların özellikleri, içindeki malzemenin sorunsuz bir durumda kalmasını sağlayarak nakliye veya depolamadan kaynaklanan her türlü hasarı önler. Her türlü konteynerin içinde veya kara, deniz veya hava yoluyla taşınması ve Flat Rack konteynerler için uygundur. Yüksek koruma seviyesine sahiptir. Kutular standart ölçülerde veya müşterinin isteği üzerine özel olarak yapılabilir.

Plastik, alüminyum folyo veya VCI film kaplamalı kutular üretilmektedir. Müşteri ihtiyaçlarına göre özel yapım kutular mevcuttur. Ambalajlanacak mallar için özel olarak üretilebilen ahşap kutular içeriğin her zaman görünür olmasını ancak tam olarak korunmasını sağlar. Kutular çeşitli kalite parametrelerine karşı kontrol edilir. Bu endüstriyel ahşap kutular, müşterilere malzemelerini ve maddelerini uzun süre korur ve güvenli bir şekilde tutma ve depolama olanağı sunar.

Ağır ekipman endüstrisi, meyve ve imalat endüstrileri, çelik üreticileri, gıda işletmeleri ve tarımsal endüstriler sıkça ahşap kutuya ihtiyaç duyarlar. Hafif kasalar, orta kasalar ve ağır kasalar gibi çeşitli tipte üretilmektedir. Daha sonra ahşap kutular güvenilirlik ve dayanıklılık sağlamak için yetenekli uzman kontrol elemanları tarafından kontrol edilir. Bu ürünler en güvenilir firmalarda yüksek kaliteli ahşap kullanılarak üretilmektedir. Endüstriyel standartlara uygun şekilde farklı ağırlıklarda ve farklı boyutlarda ürünlerin taşınması, korunması ve güvende olması için farklı tiplerde üretilir.

Endüstriyel ahşap kasalar normalde taban olarak ahşap bir euro palet kullanılarak üretilir, bunun üzerine metal ağ veya ahşap iki veya daha fazla yan panel yerleştirilir. Ahşap kutu seçerken dikkatli olunmalıdır. Tüm özelliklerinin ve nasıl kullanılacağı dikkate alınmalıdır. Yapılan işe uygun olmayan ahşap kutu yüke ve nasıl kullanıldıklarına bağlı olarak mukavemet açısından sorunlara neden olabilir. Geri dönüşü olmayan ve tek bir teslimat için kullanılan ahşap kutular dayanıklı olmayabilir. 

© Tüm Hakları Saklıdır Helen Lazer 2013-2021